akar-mite-mayt-ilaclamaAkar haşeresi çıplak gözle görülemeyecek kadar küçük olan ve insanların deri döküntüleri ile beslenme sağlayan parazit bir haşeredir. İnsanların yatak, yastık, yorgan ve çarşaflarında yaşayan akar böceklerinin bir diğer adı da  “mayt” tır. Akar böceklerinin rengi beyaz ya da kremdir. Akar böceği yaşadığımız hemen her ortamda bulunabilen canlılardır. İnsan ve hayvanların üzerinde milyonlarca akar(mite) yaşadığı bilinmektedir. Akar böceği en çok tüylü alanların üzerinde yer alırlar. Halı, battaniye, koltuk, yorgan, yastık ya da tüylü eşyalarımızın içlerinde yuvalanmaktadırlar. Akar böcekleri (mite böceği) gözle görülmez yalnızca mikroskop ile görülebilir. Akar böcekleri sıcaklığı 20 derece kadar olduğu alanlarda yaşamlarını sürdürebilirler. Akar böcekleri insan sağlığı için oldukça büyük tehlike arz etmektedirler. Güneş ışığının yoğun olduğu alanlarda akar böcekleri neredeyse hiç oluşmazlar. Akar böceklerinin oldukça fazla çeşidi vardır. Akarlar alerjik reaksiyon sonucu vücudumuzda kaşıntıya neden olurlar. Akar ilaçlama konusunda hizmet vermekte olan İstanbul böcek ilaçlama firmamızdan bu konuda destek alabilirsiniz.

Akarların Zararları

Akarların Zararları kendileri gibi gözle görülmeyecek kadar küçük değildir. Ne yazık ki bu küçük canlıların boylarından büyük ciddi hastalıklara sebebiyet verdiği bir gerçektir.

  • Ortama bıraktıkları top halinde ki dışkıları ya da yatak ve yastık gibi eşyaların üzerine dışkı bırakırlar.
  • Bıraktıkları dışkıları soluyan insanlarda, astım, bronşit gibi hastalıklar meydana gelebilir.
  • Çocuklarımızın solunum yollarında ileriki yaşlarında, birtakım hastalıkların oluşmasına neden olabilirler.

Akarların Yaşadıkları Yerler

Akarların yaşadıkları yerlerde onları görmemiz imkansızdır. İnsanların bulunduğu alanlarda bu haşerelerin binlerce türü yaşamaktadır. Hepsi farklı ortamlarda yaşamakta ve farklı maddeler ile beslenmektedir. Bazı türleri insanların vücutları ile temas halinde olan eşyalarda yaşarken, bazı akar türleri ise kıllı ve yünlü eşyalar içerisinde yaşar.  Küçük çocukların pelüş oyuncakları içerisinde bulunabilirler. Evimize girdikleri andan itibaren büyük tehlike arz eden akarlardan kurtulmak için İstanbul akar ilaçlama servisimizden 7/24 hizmet alabilirsiniz.

Akar İlaçlama Firmaları

Akar ilaçlama firmaları arasında mutlaka daha önce akar ilaçlama konusunda referansı olan firmalarla irtibat kurunuz. Sizlerde güvenilir hizmet almak, İstanbul akar ilaçlama servislerinin düşük fiyatlarla verdiği kaliteli hizmetlerden yararlanmak istiyorsanız, bize ulaşın. İstanbul’da ve tüm ilçe, mahalle ve gezici servisleri sayesinde sokak aralarında da faaliyet gösteren şirketimiz, birçok haşere türü üzerinde yaptığı uygulamalarda  başarılı sonuçlar sağladığı gibi akar ilaçlama işlemlerinde %100 başarıyı yakalamaktadır.

Mite böcekleri aşırı derecede ufak böceklerdir. Gözle görülemeyecek kadar ufak olanları ise ancak mikroskopla görebilirsiniz. Ufak olmalarına rağmen insanlara verdikleri zararlar ufaklıklarından çok daha büyüktür. Ebatlarına aldanıp onları küçümsemeye kalkarsanız çok büyük hata yapmış olursunuz. Zira bu böcekler ev ortamımıza girdiklerinde havayla bile onları soluyabiliriz. Ve farkında olmadan vücudumuza bu haşereleri dolayısıyla da mikropları almış oluruz. Mitelerin diğer ismi de akardır. Mite böceği kene olarak bildiğimiz türle beraber acarina alttürünün büyük çoğunluğunu oluşturan eklem bacaklı bir haşere türüdür.  İnsan vücudundan dökülen deri parçacıklarıyla beslenerek yaşamlarını sürdürürler. Ürküten rakamlara göre: bir insan vücudunda milyarlarca akar yaşayabilmektedir. Yaşamak için nemli bölgeleri tercih eden miteler astıma sebebiyet verirler. Bu böcekler hakkında vatandaşları uyaran İstanbul böcek ilaçlama firmamız acil ilaçlama uyarmaktadır. Özellikle astımın zaman içinde kronikleşmesine bile sebep olabilirler.

Mite İle Mücadele

Mite İle Mücadelede çok katmanlı bir süreç mevcuttur. Bu da sizin bireysel olarak yapmanız gerekenler olduğu gibi bir ilaçlama firmasından mite ilaçlama konusunda destek almanız gereklidir. Bu firmanın da yapması gerekenler vardır. Mücadele koordineli bir şekilde yürütülmelidir. Üzerlerinde taşıdıkları sayısız virüsten dolayı miteler çok sayıda hastalığı bulaştırabilmektedir.

Gözle görülemeyecek kadar küçük yapılı ancak kütleli olan mite böcekleri, nefes yoluyla solunarak astım gibi solunum yolu hastalıklarını da tetikleyebilmektedir. Özellikle cildi hassas olan yetişkinler ve bebeklerde çok önemli boyutlara ulaşan alerjik reaksiyonlara yol açabilen Miteler ile mücadele konusunda İstanbul böcek ilaçlama firmamız çözüm yolları sunmaktadır.

Mitelerin Özellikleri

Mitelerin Özellikleri çeşitlilik göstermektedir. Bunlar:

  • İnsanların vücutları ile yakın temas halinde olan yatak, yorgan, çarşaf, yastık gibi eşyalar içerisinde yaşamaktadırlar.
  • Mitelerin temel besin maddeleri insanların döktükleri kıl ve deri döküntüleridir.
  • Gözle görülemeyecek kadar ufak olan bu canlılardan kurtulmak için bireysel olarak yapılan mücadeleler asla sonuç vermemektedir.
  • Miteler 8 bacaklı bir canlı türüdür. Ve ağız yapıları keskincedir. Yaklaşık 150-200 türü bulunan mitelerin bazı türleri de tozlu ve pis ortamlarda yaşamaktadırlar.

Mitelerden sağlıklı ve güvenli bir şekilde kurtulabilmek için 7/24 hizmet veren İstanbul böcek ilaçlama firmamızın çağrı merkezini arayabilirsiniz. Hem danışmanlık hem de ilaçlama hizmeti veren firmamız “en uygun fiyat, en ekonomik fiyat” sloganlarıyla tüketicilerin cebini de düşünmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir