zehirli-akrep-ilaclamaAkrep, dünya üzerinde hemen hemen yerde yaşayabilen zehirli bir haşere türüdür. Vücut yapısı olarak 8 bacakları ve kollarında kıskaçları olan akreplerin, kuyruk kısımlarının ucunda zehir torbacıkları ve iğnesi vardır. Sırt kısmı bölmeler halinde olan ve sırtlarının üzerinde yumurtalarını taşımaları sağlayan sırt kapakçıkları bulunmaktadır. Türlerine göre farklı renklerde olana akrepler, genellikle siyah, kahverengi, sarımsı ve kızıl renklerde görülebilirler. Akrep boyu türlerine göre değişirken ortalama 3 ile 5 cm arasında değişmektedir. Akrep, en çok moloz yığınlarında, kayalık bölgelerde taşların altında, ahşap binalarda, binaların çatı ve zemin katlarında görülebilir. Yuvaları toprak içlerine açtığı oyuklara yapan akrepler, kış aylarında yağmurların yuvalarını bozmaları nedeni sığınmak için ev içlerine yönelebilirler.

Akreplerin Zararları

Akreplerin zararları arasında en başta insanların bulunduğu ortamda bulunması vardır.  Özellikle ev içlerinde akrep görülmesi çok tehlikeli bir durum olup, acilen en kısa zamanda akrep ilaçlaması yapan bir şirket ile temasa geçilmelidir. İstanbul haşere ilaçlama firmamız bu tür haşerelere karşı mücadelede her zaman yanınızdadır. Akreplerin çeşitli özellikleri arasında:

  • Akrep, çok güçlü ve çok dayanıklı bünyeye sahip olan bir canlıdır.
  • Çok etkili zehre sahip olan akreplerin, bir insanı birkaç saat içerisinde öldürebilecek kadar etkili zehre sahiptirler.
  • Kolay kolay ölmeyen akreplerin vücutlarında “kitin” adı verilen bir madde vardır. Ve bu madde akrepleri birçok tehlikelerden korumaktadır.
  • Laboratuvar ortamında yapılan araştırmalar sonucunda akreplerin buz kalıbı içerisinde dondurulduktan bir süre sonra buzun çözülmesi ile beraber tekrar yaşadıkları görülmüştür.

 

Akrep zehri etkisi türlerine göre değişmektedir. Sıcak ortamlarda yaşayan akrep türleri, nemli ortamlarda yaşayan akrep türlerine göre daha zehirlidir. Genellikle yalnız yaşayan akrep, sadece çiftleşme dönemlerinde biraya gelirler. Çiftleşme sonrası yumurtalarını sırt kesesinde saklayan dişi akrep her üremesinde 100-150 arası yumurta yapar. Beslenmesini doğal ortamlarda yaşayan akrepler, fare, kurbağa, tavuk, keklik gibi canlılar ve daha küçük olan böcek türleri ile beslenme sağlarlar. Avını kuyruk ucunda sakladığı zehri ile zehirleyerek etkisiz hale getiren akrep, zehrin etkisi ile eriyip sıvı hale gelen avını yiyerek beslenme sağlamaktadır.

Akrep İlaçlama Firmaları

Akrep İlaçlama firmaları arasında her akrebi öldürebilecek donanıma sahip firma sayısı çok azdır. İstanbul böcek ilaçlama firmamız akrep ilaçlama konusunda her türlü imkân, bilgi ve uzmanlığa sahiptir. İstanbul böcek ilaçlama şirketimiz, sizin istediğiniz her hangi bir saatte ilaçlama hizmeti uygulayarak sizleri akreplerden kurtaracaktır. Firmamızın çağrı merkezini 7/24 arayarak destek alabilir ve bize ulaşabilirsiniz. En uygun fiyatlarla her daim yanınızdayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir