beykoz-bocek-ilaclamaHangi Haşereler İlaçlamayla Ortadan Kaldırılabilir?

Günlük hayatımızdaki evlerimiz başta olmak üzere kafelerde, restoranlarda, fırınlarda, okullarda ve hastanelerde haşere istilası problemleri ile karşılaşıyoruz. Bireysel mücadele yöntemlerinden artık bir sonuç alınamadığını öğrendiğimizden dolayı haşere istilası problemleri ile karşılaşan pek çok kişi bugünlerde hiç tereddüt etmeden haşere ilaçlama firmalarının ilaçlama uygulamaları hizmetlerini satın alıyor. Bu yöntemlerle haşere istilası yaşanan bölgelerde kalıcı ve çevreye zarar vermeyen çözümler gerçekleştiriliyor. Pis ve kirli ortamlardan aldıkları mikropları ve zararlı küçük organizmaları temiz ve insanların, diğer zararsız canlıların alanına taşıyan haşerelerden özellikle böceklere evlerimizde sıklıkla rastlıyoruz. En sık karşılaşılan böceklerin başında hamam böcekleri geliyor.

Hamam Böceklerine Karşı İlaçlama ile Mücadele

Hamam böcekleri ile evlerimizde özellikle mutfaklarda ve banyolarda zaman zaman karşılaşıyoruz. Hamam böcekleri pis ve kirli ortamlarda yaşam olanağı bulduğu için yaşadığımız yerlere çeşitli hastalıklar taşıyorlar. Aynı zamanda hamam böcekleri mutfaklarda gıdalardan beslenmek amacıyla yiyeceklerimize mikroplar ve virüsler bulaştırıyorlar. Zararları son derece büyük olan bu canlılara karşı ilaçlama firmaları genellikle jel ile ilaçlama yöntemini kullanıyor. Bu yöntemle gerçekleştirilen ilaçlama ile şu çözümlere ulaşılıyor.

  • Jel ile ilaçlamayla çevredeki diğer canlılara zarar verilmiyor.
  • Kenar ve köşeler gibi oldukça küçük bölgelerde gerçekleştirilen jel uygulamasıyla bölgelerde ilaçlama küçük bir yer işgal ediyor.
  • Hamam böceklerinin yuvalarında ortadan kaldırılması sağlanarak görüntü kirliliğinin de önüne geçiliyor.
  • Jelin bulaşıcı etkisi sayesinde yuvalardaki diğer böceklerin de ortadan kaldırılması gerçekleştiriliyor.

İlaçlamada Kullanılan Diğer Yöntemler

İlaçlamada firmalar en etkili yöntem olan sıvı ilaçlama yöntemini tercih ediyorlar. İkinci en etkili yöntem ise kokulu ilaçlama yöntemi oluyor. Fakat bu yöntemler eğer ilaçlama yapılacak alanda hassas bünyeye sahip yaşlı, hamile bireyler, küçük çocuklar ve ev hayvanları bulunuyorsa bu canlılara zarar verebiliyor. Bu sebeple firmalar kokusuz ilaçlama yöntemini tercih edebiliyorlar. Beykoz ilçesinin her noktasına ilaçlama hizmeti veren firmamız Beykoz böcek ilaçlama hizmetleri ile sizlere en kaliteli hizmeti sunuyor. Haşere ve ilaçlama konusunda eğitimli uzman teknisyen ekibimizle sizlere en ekonomik fiyatlarla ilaçlama hizmeti sunuyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir