beylikduzu-bocek-ilaclamaKeneler Ölüme Varan Ciddi Tehlikelere Sebep Oluyor!

Aynı haşerelere dünyanın her yerinde rastlanabileceği gibi aynı zamanda farklı haşereler dünya üzerinde farklı yerler işgal edebiliyorlar. Taşınma yoluyla ya da bazı spekülasyonlara göre kasıtlı olarak haşereler doğal yaşam alanları olmayan yerlere bırakılabiliyor. Türkiye’de 2002 yılında Kırım Kongo Kanamalı Ateşi adı altında keneler yoluyla bulaşan bir hastalık ilk kez bir kişinin yaşamını yitirmesine neden olmuştu. Ardından vakaların sıklaşması sonucu kenelerin artık ülkemizde de görülebilen canlılar olduğu kesinleşti. Özellikle bahar ve yaz aylarında yapılan gezilerin ve pikniklerin sonunda insan vücuduna sıkıca yapışan kenelerin mutlaka en erken sürede fark edilmesi ve onlara karşı müdahalede bulunulması gerekiyor. Kontrol edilebilir alanlar için ise mutlaka kene ilaçlama uygulamasının yapılması şart.

Haşerelerin Zararlarından Tamamen Kurtulmak Mümkün Mü?

Kene gibi küçük boyutta olup geniş alanlara yayılış gösteren ve hızla üreyen zararlı canlılar ile mücadelede en etkili yöntem ilaçlama yöntemidir. Fakat ilaçlama yöntemi sadece yaşam alanlarında etkili olmakta, açık alanların tümüne ilaçlama uygulaması yapmak mümkün olmamaktadır. Son yıllarda gelişen ilaçlama teknolojileri ve zirai anlamdaki yeniliklerle küçük bölgelerde haşereler ilaçlama firmaları vasıtasıyla kesin olarak önlenebiliyor. Ancak yine de dışarıdan kenelerin yaşam alanlarına getirilmesinde kesin çözüm sunan bir önlem şu anda bulunamamaktadır. Kenelere karşı önlemde en birinci yapılması gereken şey özellikle doğa gezileri ya da pikniklerden sonra vücutta bir kontrol yapılmasıdır.

İlaçlama Uygulanan Diğer Küçük Haşereler

Tıpkı keneler gibi

  • Bit,
  • Pire,
  • Parazit canlılar gibi küçük zararlı canlılar için ilaçlama hizmeti bir noktaya kadar ancak etkili olabiliyor.

Küçük yaşam alanlarında çözümler sağlanabilse de dışarıdan taşıma yoluyla gerçekleşen haşere istilasında mutlaka kişisel vücut kontrolü düzenli aralıklarla mutlaka yapılmalıdır. Haşerelerin zararlı etkilerinden kurtulmak için diğer önemli hastalıklarda olduğu gibi erken teşhis büyük önem taşımaktadır. Beylikdüzü ilçesinin her noktasında ilaçlama hizmeti veren firmamız Beylikdüzü pire ilaçlama hizmeti ile pire şikayetlerinizle birlikte her türden zararlı canlı şikayetlerinizi ortadan kaldırıyor. Profesyonel ilaçlama ekibimizle en ekonomik fiyatlarla sizlere ulaşıp sorunlarınızı ortadan kaldırıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir