beyoglu-bocek-ilaclamaEvlerde En Sık Karşılaşılan Haşere Türleri

Haşereler yaşam alanlarının tahrip edilmesi ya da tamamen ortadan kaldırılması sebeplerinden dolayı insanların ve diğer zararsız canlıların yaşam alanlarına girebiliyorlar. Fırınlar, kafeler ve restoranlar gibi gıda işletmeleri için çok önemli bir konu olan haşere istilası problemi evlerde de ciddi sorunlara yol açmaktadır. Evlerimizde karşılaştığımız haşereler eşyalarımıza ya da açıkta kalan gıdalarımıza bulaştırdığı mikroplar ve virüslerle sağlımızın tehlike altında olmasına sebep olmaktadır. Hamam böcekleri, karafatmalar, kalorifer böcekleri evlerde en sık karşılaşılan haşerelerin başında gelmektedir. Haşere ile mücadelede kesin çözüm olan böcek ilaçlama firmaları aracılığıyla satın alınabilen ilaçlama yöntemi ile haşere şikayetleri kalıcı olarak ortadan kaldırılmaktadır.

Haşerelerin Zararları Nelerdir?

Haşereler ancak pis, kirli ve havasız ortamlarda nemin yüksek olduğu bölgelerde yaşam olanağı bulurlar. Bu sebeple burada üzerlerine aldıkları tüm zararlı küçük organizmaları yeni gittikleri bölgelere taşırlar. Yeni geldikleri bu bölgede sadece insanlar üzerinde değil aynı zamanda bitkiler ve ev hayvanları gibi diğer zararsız canlılara da zararlar vermektedir. Haşerelerin yol açtığı en ciddi hastalıklar şunlardır.

  • Verem
  • Veba
  • Tifüs
  • Dizanteri
  • Astım
  • Egzama
  • Sıtma
  • Cilt Rahatsızlıkları
  • Bağırsak Hastalıkları başta olmak üzere felce ve hatta çok ciddi vakalarda ölüme bile yol açabilirler.

Bu yüzden haşerelerin zararlı etkilerinden tamamen korunmak için ilaçlama firmalarının mutlaka haşere ilaçlama uygulaması hizmetinden yararlanılmalıdır.

İlaçlama Uygulaması Nasıl Yapılıyor?

Haşereler ile mücadelede kesin çözüm olan ilaçlama uygulamasında öncelikle ilaçlama yapılmadan önce çok iyi bir durum tespitinin yapılması birinci şarttır. Bu aşamada bölgede ne kadar bir genişlikte zararlı canlıların bulunduğu, bu haşerelerin türünün ne olduğu, tahmini yumurtlama ve yuvalanma alanları hakkında belirlemeler yapılır. İlaçlama sırasında ise en dikkat edilmesi gereken konu bölgedeki diğer zararsız canlıların ilaçlama yönteminden zarar görmemesi konusudur. Bu yüzden ilaçlama yapılmadan önce gerekli bilgilendirmeler yapılmalı hassas canlılar bölgeden uzaklaştırılmalıdır. Beyoğlu bölgesinde ilaçlama hizmeti veren firmamız ilaçlama firmaları ile sunulan ilaçlama uygulamalarının en iyisini sizlere sunmaya gayret ediyor. Profesyonel ekibimizle en uygun fiyatlarla şikayetlerinizi ortadan kaldırıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir