bit-ilaclamaBit, insanların saçlarında üreyen küçük bir haşeredir. Renk olarak bitler genellikle gri renkli olup, kan emerek beslenirler. Yumurtalarına sirke adı verilen ve insanların genel olarak kafalarının ense kısımları ile kulak kısımlarına yerleşen bit, bakımlı ve temiz saçlarda da olabilir. Saçlarında bit oluşan bir kişinin mutlaka tedavi olması gerekir, bit saçların yıkanması ile gitmez. Ömürleri 1 yıl olan bit haşereleri, evcil hayvanlar üzerinde yaşamazlar. Bit, insanlara en çok okul, askeriye, toplu taşıma araçları, yurt gibi toplu yaşam alanlarından insanlara bulaşır. Bitin fark edilmesi durumunda zaman kaybetmeden profesyonel ilaçlama yöntemleri uygulanmalı, uzman bir ekipten destek alınmalıdır. Bitin yayılma özelliği olduğu unutulmamalı bilhassa kalabalık yerlerde önlem amacıyla düzenli bir şekilde ilaçlama yapılmalıdır.

Bit İle Mücadele

Bit İle Mücadele, Bit haşeresinin birçok türü vardır ve genellikle yaşam alanlarına göre farklı isimlerle anılırlar. Ortalama boyları 10 mm kadar olan bit haşerelerinin, yumurtaları saçlarda daha rahat görülür. Saçlarında bit olan insanların kullandıkları tarak, şapka, toka, başörtü gibi eşyaları kesinlikle kullanmamak gereklidir. Bitlerin diğer insanlara bulaşmasının en büyük nedeni, ortak kullanılan eşyalardır. İnsanlara en çok bulaşan bit türü, baş bitidir. İnsanların enselerinde ve kulak arkalarında oluşan baş biti, özellikle okula giden çocuklarda çok sık görülür.

Bit İlaçlama Fiyatları

Bit İlaçlama Fiyatları, özellikle ışıktan kaçan bitler, yapışkan vücut yapılarına sahip oldukları için rahatlıkla deri diplerine yapışarak tutunurlar. Saç biti insanların saçlarında oluşurken, kasık biti denilen bit türleri insanların kasık bölgelerinde yaşar ve bu alanlarda kılların diplerine yerleşerek cinsel yollarla ya da ortak kullanılan iç çamaşırları ile diğer insanlara bulaşır. Kasık biti aynı zamanda gözle görülebilir. Birçok olumsuz etkiye sahip olan bitlerden kurtulmak için profesyonel ilaçlama yöntemini uygulamak şarttır. Bit ilaçlama fiyatları oluşturulurken bitin yoğunluğu, yayıldığı alanın metrekare ve kullanılacak ilaç miktarı belirleyici unsurdur.

Bit İlaçlama Yöntemi

Bit İlaçlama Yöntemi, Bitlerden kurtulmak için öncelikle ilk olarak biti vücuttan arındırmak gereklidir. Daha sonra yapılması gereken, mekânı bitlerden arındırmak gerekir. Mekânınızda bit ilaçlaması yaptırmak için, ilaçlama şirketleri ile iletişime geçmeniz yeterlidir. Bit ilaçlama yasal çalışan, profesyonel ilaçlama şirketleri tarafından yapılması gereklidir. İstanbul Haşere İlaçlama şirketi olarak bit ilaçlama uygulamasında etkili ilaçları ve uzman ilaçlama ekibi ile her zaman yanınızdayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir