cekirge-ilaclama

Çekirge, düz kanatlılar sınıfında incelenen 6 bacaklı bir canlıdır. Ön kısımlarında bulunan 4 bacağını yürümek, arka kısımlarında bulunan 2 bacaklarını ise zıplamak için kullanırlar. Hareketlerini zıplayarak sağlayan çekirgeler, bitkisel yollar ile beslenmelerini sağlarlar. Fakat nadir olarak ta etçil beslenen türleri vardır. Çekirge bir araya geldiğinde doğaya ve insanlara ciddi zararlar verebilir. Öyle ki çekirge istilalarına karşı dünya ülkelerinin aldığı önlemler her geçen gün artış göstermekte. Çekirgelerin görüldüğü yerde, hızlı bir şekilde yayılması önlenerek profesyonel bir ilaçlama şirketi ile görüşmeli, ilaçlama yöntemi ile yok edilmelidir.

Çekirge İstilası

Çekirge İstilası, toplu halde yaşayan ve çok hızlı bir şekilde çoğalan çekirgelere karşı önlem almak çok önemlidir. Çekirge istilaları oldukça ünlü dünyanın önlem almak zorunda olduğu bir konudur. Çekirge istilaları için özel uçakların kullanılarak yapıldığı ilaçlama uygulamaları, çekirge zararının ne denli riskli olduğunu bize gösteriyor.

Çekirge İlaçlama Fiyatları

Çekirge İlaçlama Fiyatları, Sıcak mevsimlerde yaşamayı seven çekirgeler, kış ayı geldiğinde toplu halde sıcak ülkelere göç ederler. Çekirgelerin göç etmeleri gökyüzünde sanki bir bulut gibi görülür. Çekirgeler bu göçleri sırasında toplu halde ekili arazilere konarak beslenirler. Hızlı bir şekilde üreyen bu haşere türünün ilaçlama fiyatları oluşturulurken, bazı unsurlara bakılır. Çekirgenin yoğunluğu, yayıldığı alanın metrekaresi ve ilaçlama sırasında kullanılacak ilaç miktarı belirleyici unsurlardır.

Çekirge Özellikleri

Çekirge Özellikleri, çekirgeler toplu halde yaşadıkları yaşayan hızlı bir çoğalan haşere türüdür. Çekirgelerin genel özelliklerini sıralayacak olursak;

  • Güçlü çene yapıları olan çekirge sürüleri kondukları ekili araziyi kısa sürede talan edebilirler.
  • Çekirgeler, çayırlık alanlarda, sulak arazilerde ve tarlalarda yaşarlar. Çekirge türleri arasında en çok bilinen türler arasında yeşilçekirge, değnek çekirge, tarla çekirgesi, İtalyan çekirge ve mısır çekirgesi bilinen türler arasındadır.
  • Çekirge uzun süre havada kalabilme yeteneğine sahiptir. Ortalama 2500–3000 km yol kat edebilen çekirgeler, Aralıksız 12 saat kadar havada kalabilir.
  • Çiftleşmelerini ilkbahar ve sonbahar aylarında gerçekleştiren çekirgeler yumurtalarını toprak içlerine açtıkları çukurlarda saklarlar.
  • Pirinç tanesi yaklaşık 80-100 arası yumurta bırakırlar. Bu yumurtalar ortalama 34 derece sıcaklıkta açılarak yumurtalardan yavru çekirgeler ortaya çıkar.
  • Çekirge yavrularına ” nimfa” adı verilir. Çekirge ilaçlama konusunda Yeşil Bursa ilaçlama şirketimizden destek alabilirsiniz.

Çekirge ilaçlama ve her türlü böcek ilaçlamalarında etkili ilaçları ve uzman personeli ile 7/24 hizmet veren İstanbul Haşere İlaçlama Şirketimizi arayabilir, ekibimizden destek alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir