ciyan-ilaclamaÇiyan dünya üzerinde yüzlerce türü bulunan çok zehirli bir böcek türüdür. Görünüş olarak kırkayak böceğine benzeyen çiyan böcekleri, kırkayak böcekleri gibi masum değildir. Renkleri ve uzunlukları türlerine göre değişken olan çiyanlar, genellikle kırmızı, sarı, kahverengi, mavi ve kızıl renkli olurlar. Vücut yapıları bölmeli olan ve bedenlerinin altında onlarca ayakları buluna çiyanların baş kısımlarında 2 adet antenleri vardır.  Çiyan böceğinin onlarca olan ayaklarının uç kısımları zehirlidir. Kayalık ve ormanlık alanlarda yaşayan çiyanlar, taşların ve kayalıkların altında ve ağaçların üzerlerinde görülebilir. Yuvasını toprak içine açtığı oyuklara yapan çiyan böcekleri, kış aylarında yağan yağmurlardan dolayı yuvalarının bozulması sonucu evlere yönelebilirler. Ev içinde çiyan görülmesi çok tehlikeli bir durumdur. Kesinlikle çiyana el ile temas etmek hayati tehlike oluşturabilir. Çiyan zehri çiyanın yaşam alanına ve türüne göre etkisi değişen bir maddedir. Sıcak ortamlarda yaşayan çiyanlar çok daha zehirlidir.  Bu zararlılardan kurtulmak için İstanbul böcek ilaçlama firmamızla irtibata geçebilirsiniz. Firmamız çıyan ilaçlama konusunda uzman bir konuma sahiptir.

Çiyanların Özellikleri

Çiyanların özellikleri arasında en ilginç olanı beslenme şeklidir. Bu canlının beslenme şekli Entomoloji uzmanları tarafından da dikkat çekici bulunmaktadır.

  • Çiyan beslenmesini doğal ortamlarda yaşayan hayvan ve böcek türleri ile sağlar.
  • Genellikle tavşan, fare, tavuk, kurbağa gibi canlılar ile beslenen çiyan, vücudunda bulunan zehirli sıvıyı besleneceği canlının içerisine akıtarak etkisiz hale getirdikten sonra avını yer.

İstanbul böcek ilaçlama firmamız böylesine tehlikeli bir canlı olan çiyan ilaçlaması konusunda siz değerli vatandaşlara en kaliteli hizmeti sunmaktadır.

Çiyan Sokması

Çiyan Sokması durumunda hızlı bir şekilde doktora başvurulmalıdır. Vücudunuzun herhangi bir yerine kendi başınıza bir çiyan ilaçlaması gerçekleştirmeyiniz. Çiyan ilaçlama sanıldığı kadar kolay değildir.  Çoğunlukla geceleri aktif olan Çiyanların sizi sokması durumunda oluşacak belirtiler;

  • Deride yanma,
  • Şiddetli acı,
  • Kaşıntı, döküntü
  • Çeşitli kızarıklıklar,
  • Kabarmalar, şişme,
  • Bulantı ve kusma
  • İştahsızlık ve baş ağrısı gibi fizyolojik şikayetlerin görülmesi olası bir durumdur.

 

Çiyan İlaçlama Fiyatları

Çiyan İlaçlama Fiyatları firmaların kalitesine göre değişmektedir. Konusunda uzman bir ekiple çalıştığınız takdirde hem yukarıda bahsedilen uygulamalar eşliğinde kaliteli bir hizmet almış hem de çiyanlardan tamamen kurtulmuş olursunuz. Çiyan İlaçlaması konusunda hizmet vermekte olan çok sayıda firma bulunmaktadır. Ama hepsinin bu işi profesyonel bir biçimde yaptığı söylenemez. Ciddiyet ve dikkat gerektiren ilaçlama meselesi herkesin yapabileceği bir iş değildir. Çiyan çok tehlikeli bir böcektir. İstanbul böcek ilaçlama alanında uzman ekibiyle  7/24 hizmet vermektedir. En uygun fiyat garantisiyle hizmet alabilmek için bize ulaşabilirsiniz.

 

Des:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir