esenler-bocek-ilaclamaHaşerelerin Türleri ve Sayıları Giderek Artıyor!

Dünya genelinde görülen nüfus artışı, konutlaşmanın giderek daha sıklaşması gibi durumlar haşerelerin yaşam alanlarını tahrip etmekte ya da tamamen ortadan kaldırmaktadır. Bununla birlikte gelen bir diğer sorun haşerelerin birbirleriyle daha çok etkileşime girmeleri ve birbirlerinin hastalıklarına bulaşmalarını sağlamalarıdır. Bunun sonucunda son 50 yıl içinde birçok yeni haşere türü ortaya çıkmış ya da zaten var olan haşere türleri gözle görülebilir bir hale gelmiştir. Aynı zamanda çok hızlı bir şekilde üreyebilen bu küçük zararlı canlılar kısa süreler içerisinde sayılarını katlayabilmektedirler. Tüm bu problemlerin önüne geçebilmek için ilaçlama firmaları gelişen teknolojiye ve yeniliklere uyum sağlayarak haşerelere karşı çözümler getirmektedirler.

En Sık Karşılaşılan Haşere Türleri

Evlerimizde, iş yerlerimizde, ofislerde, kafelerde, restoranlarda, fırınlarda ve hatta çok üst düzeyde korunması gereken hastane ve okullarda bile haşere istilaları ile karşılaşılabilmektedir. Tüm bu alanlarda en sık karşılaşılan türlerin başında şunlar gelmektedir.

  • Yılan, akrep, çekirge
  • Sinek, arı, kelebek
  • Fare gibi kemirgenler
  • Küçük sürüngenler
  • Bit, pire, kene gibi parazit canlılar

Bu haşere türlerine karşı böcek ilaçlama firmaları ilaçlama yöntemlerini geliştirmiş ve kesin çözümler sunan uygulamalarını gerçekleştirmektedirler. Haşereler ile mücadelede ilaçlama yönteminin uygulanması büyük önem taşımaktadır. Çünkü bu haşerelere doğaları gereği sadece insan yaşamı için değil bitkilerin ve hayvanların da içinde olduğu çok daha geniş bir ekosisteme tamamen zarar vermektedir.

Esenler haşere ilaçlama

Haşerelerin zararlarını anlayabilmek için öncelikle onların nasıl canlılar olduğunun iyice bilinmesi gerekmektedir. Haşerelerin aralarında birkaç istisna olmasına rağmen büyük bir çoğunluğu kirli, pis, nemli ve karanlık ortamlarda yaşarlar. Bu alanlardan vücutları sayesinde üzerlerinde taşıdıkları mikroplar nedeniyle geldikleri yeni temiz ortamlara da bu mikropları bulaştırırlar. Haşereler farklı türlerle farklı hastalıklara yol açabilmektedir. Sıtma, verem, veba, astım, egzama, tifüs, dizanteri gibi hastalıkların yanı sıra az sayıdaki vakada görülse de kısmi felçlere ve ölümlere dek zararları ile haşereler ile kesinlikle mücadele edilmelidir. Firmamız Esenler haşere ilaçlama hizmeti ile en uygun fiyatlarla tüm haşere problemlerinizi ortadan kaldırmayı hedefliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir