Ev ilaçlama, evimize giren haşere ve kemirgen türlerine karşı ilaçlama yapılarak alınan önlem ve tedbirlerin bütünü olarak tanımlanabilir. Böcek sorunlarıyla en sık karşılaştığımız yerler evlerimizdir. Zamanımızın çoğunu evlerimizde geçirdiğimizden dolayı bu yerlerin hem ailemizin sağlığı hem de kendi sağlığımız için temiz, hijyen olması şarttır. Bu nedenle gereken haşere türlerine karşı periyodik olarak ev ilaçlama yardımı alınmalıdır. Çünkü haşereler hızlı üreyen canlılardır ve bir tanesi ile karşılaşılması kısa bir süre sonra yüzlercesinin olabileceğine işarettir.

Ev ilaçlama, kış aylarında yağmurların çoğalması ile yuvalarına su dolan, yuvaları bozulan haşereler yeni yuva arayışında olduklarından evlerimize girebilirler. Atık su borularından, açık kapı, pencerelerden, duvar deliklerinden, çatı katlarından, bodrumlardan evlerimize kolayca girebilecek olan haşerelerden kurtulmak, kemirgenlere son vermek, böcek sorunlarının önüne geçmek için ev ilaçlama yardımı alınmalıdır. Farelerin elastik vücut yapıları vardır ve bu kemirgenler başlarının sığabildiği her yerden kolayca geçebilmektedir. Bulundukları yerlerde daha çok gıdaların fazla olduğu mekanlara yönelirler. Çünkü insanların yiyecekleri ile beslenebilmektedirler.

Pireler de insan üzerlerinde ve evcil hayvanlar da görüldüklerinden evlerimizde karşılaşılması mümkün haşerelerdir. Aynı şekilde hamam böceği, kalorifer böceği haşereleri mutfaklarda görülürler. Tahtakurtları ise daha çok mobilyalarımızda rastladığımız ve eşyalarımızı zamanla kullanılmaz hale getiren haşere türlerindendir. Karıncalar şekerli gıdalarla beslendiklerinden mutfaklarda kırıntıların olduğu yerlerde bulunurlar. Tüm bu zararlı haşerelerden kurtulmak için ev ilaçlama uygulatılmalıdır. Bu haşere, böcek ve kemirgenlerin her biri ya bulaştırdıkları hastalıklarla ya da verdikleri maddi kayıplarla, insanlara büyük sorunlar oluşturmaktadır. Bu nedenle profesyonel bir ev ilaçlama şirketi ile irtibata geçilerek haşerenin çeşidine ve bulunabilecekleri alanların tespitine göre mevcut olan ilaçlama teknikleri uygulatılmalıdır.

Ev ilaçlama Firmaları

Ev ilaçlama firmaları olarak ilaçlama hizmeti veren birçok şirket mevcuttur. Burada önemli olan nokta ilaçlama firmasının yasal olmasıdır. Hem sıvı hem jel böcek ilaçlama uygulanabilmektedir. Ayrıca farelerden kurtulmak için özel istasyon yöntemi de geliştirilmiştir. Her bir ilaçlamanın alınması gereken farklı önlemleri olabilir. Bu konu hakkında yardım aldığınız ev ilaçlama firmaları sizleri ilaçlama öncesinde ve sonrasında bilgilendirecektir. Hamam böceği ve türleri için jel böcek ilaçlaması evlerde gerçekleştirilen ve en çok talep alan bir tekniktir. Çünkü bu işlem için herhangi bir tedbire, hazırlığa gerek duyulmadığı gibi işlem sırasında da insanların evlerini terk etmelerine gerek yoktur.

Günlük işlerine, yaşantılarına devam eden kişiler bu sırada haşere ilaçlama uygulaması yaptırabilirler. Kuytu köşelere, fırın, çamaşır makinesi altlarına, dolap diplerine ufak parçalar halinde ilaçların bırakılması ile gerçekleştirilen bu yöntem oldukça kolay ve zahmetsizdir. Sıvı ilaçlama ise buharlama ve püskürtme şeklinde yapılır.

Jel ilaçlarının etki etmediği ve temas edemediği her alan ve mekan için uygulanan bu ilaçlama yöntemi öncesinde gıdaların ağızları kapatılarak kaldırılması ve varsa çocuk, bebek oyuncaklarının da aynı şekilde ağızları kapatılarak saklanması gibi basit önlemler alınmalıdır. Bu böcek ilaçlama tekniği jel yöntemine göre daha uğraşlıdır ve ilaçlar daha etkili olduğundan insanlarla teması kesinlikle önlenmelidir. Ev ilaçlama için böcek ilaçlama şirketleri tarafından gerçekleştirilen bu teknik sırasında 2 saat kadar kapalı kalan alan, yarım saatlik havalandırmadan sonra yeniden kullanılabilir.

Ev ilaçlama şirketleri

Ev ilaçlama şirketleri ile irtibata geçmeden önce ilaçlama şirketini sınamanız faydanızadır. İnsanların zamanını en çok geçirdiği yerlerden biri olan evlerde uygulanan her ilaçlama bilinçli şekilde gerçekleştirilmelidir. Çünkü haşere ilaçlama için kullanılacak ilaçların dozajı, hangi haşere için uygulanacağı konusu önemlidir. Aksi halde insanların sağlıkları ve çevre olumsuz yönde etkilenebilir.

Bu nedenle her zaman Sağlık Bakanlığı onaylı, yasal bir haşere ilaçlama firması ile görüşülmelidir. İstanbul’da her ilçe ve semtte aynı ilaçlama fiyatları ile sizlere hem ev ilaçlama hem iş yeri, ofis, fabrika, okul, bağ, bahçe, tarla, park, site, hastane, lokanta ilaçlama gibi hizmetler veren ilaçlama firmamız tarafından 7/24 yardım almanız ve ev ilaçlama yaptırmanız mümkündür.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir