fare-ilaclamaFare İlaçlama konusunda uzman ekibi ve kaliteli hizmet anlayışıyla hizmet veren İstanbul böcek ilaçlama firmamız bütün ilçe ve semtlerde hizmet vermektedir. Fareler baş etmesi oldukça zor olan haşerelerdir. Güçlü bir ağzı yapısı olan bu kemirgenler, çok sert maddeleri bile kemirebilecek diş yapısına sahiptir. Büyük yapılı olmalarına rağmen çok küçük deliklerden bile rahatlıkla geçebilen fareler çok elastik yapıya sahiptir. Her alana rahatlıkla geçiş sağlayan bu kemirgenlerden fare ilaçlama  hizmeti alarak en kısa sürede kurtulmak gerekmektedir. Çünkü yaşam alanlarınızda onların varlığı, sizin için büyük tehlike arz etmektedir. Fare ilaçlama bilinçsizce yapıldığında büyük tehlikeler yaratır.

Farelerin Zararları

Farelerin zararları en başta aklınıza gelebilecek bütün pis ortamlarda bulunmaları gelmektedir. Zira bu canlılar ısırmalarının yanı sıra böylesine pis ortamlardan geldikleri için çok sayıda mikrobun taşıyıcısı konumundadırlar.

 • Ev içine kanalizasyon sistemlerinden, açık kapı ve pencere boşluklarından ve binaların çatılarından girerler
 • Ev içlerinde mutfak ve kiler gibi alanlarda buldukları yiyecek maddeleri ile beslenmelerini sağlarlar.
 • Açıkta buldukları bu gıda ürünleri üzerinden beslenmelerini sağlarken, bu gıda ürünlerinin üzerine dışkı ve salyalarını bırakırlar.
 • İnsanların çeşitli hastalıklara yakalanmalarına neden olurlar.
 • Eğer ev içinde beslenebilecekleri yiyecek bulamazlarsa, eşyaları hatta uyku halinde olan insanları bile kemirebilirler.
 • Fare ısırması sonucu insanlara tifüs başta olmak üzere birçok hastalık bulabilir.

Farelerin Özellikleri

Farelerin özellikleri neredeyse bir tez konusu olacak kadar çok ve çeşitlidir. Tehlikeli ve bir o kadarda ilginç bir canlı olan fareler:

 • Memeli canlılar olmaları nedeni ile doğurarak üreme sağlarlar.
 • Diğer kemirgenler arasında en sık üreyen canlılar arasında yer alırlar.
 • Yılda 5-6 kere üreme sağlarlar.
 • Her üremelerinde 10-15 arasında yavru doğururlar.
 • Tırnak yapıları çok güçlü olan türleri ise yüksek binalara rahatlıkla tırmanabilirler.
 • Yaşam alanları ve beslenme şekilleri türlerine ve yaşadıkları ortamlara göre değişmektedir.

Örnek vermek gerekirse bazı türleri, tarla ve ekili alanlarda yetiştirilen ürünler ile beslenme sağlarken, bazı türleri ev ve işyerlerinde buldukları gıda maddeleri ile beslenme sağlarlar. İstanbul haşere ilaçlama firmamız tarafından yapılan fare ilaçlama uygulaması bahçe ve tarlalarda bulunan tarla farelerini de kapsamaktadır.

Fare ile Mücadele

Fare ile mücadele insanoğlunun çok uzun yıllardır yaptığı bir iştir. Çünkü geçmişten bu yana fareler insanlara ciddi anlamda zarar veren canlılardır. Bu nedenle fare ilaçlama işlemi büyük önem taşımaktadır. Fareler toplu olarak yaşayan ancak bireysel hareket eden canlılardır. Bu nedenle bir tanesinin bile görülmesi orada çok sayıda kemirgenin bulunduğuna işarettir. Farelerin görüldükleri yerlerde mutlaka uzman ekipler tarafından  işlem yapılmalıdır. Bireysel olarak verilecek mücadeleler yetersiz kalır çünkü çok fazla sayıda üreme yeteneğine sahiptirler ve kısa bir sürede tüm alana yayılırlar. Kesinlikle bireysel mücadeleyi önermeyen İstanbul haşere ilaçlama firmamız bu konuda da talep ettiğiniz takdirde yanınızdadır.

Fare İlaçlama Firmaları

Fare ilaçlama firmaları evinizde fareleri fark ettiğiniz andan itibaren ilk aranması ve yardım istenmesi gereken yerdir. Zira yalnız başınıza mücadele vermeniz son derece yanlıştır.  Farelerden kurtulmak için kullanılan kalitesiz yemler, kalitesiz jeller ya da kapan formülünü kullanmak olumlu sonuç vermemektedir. Fareden kısa sürede toplu olarak kurtulmak için 7/24 hizmete veren İstanbul haşere ilaçlama şirketimizi arayabilirsiniz. En uygun, ekonomik ve ucuz fare ilaçlama fiyatlarıyla firmamız her daim hizmetinizdedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir