Böcekler gerek görünüş itibari ile gerekse verdiği zararlardan dolayı insanların sevmediği canlılardandır. Çeşitli şekillerde yaşam alanlarına girerek maalesef insan sağlığına zarar vermektedirler. Evlere, iş yerlerine, okullara, yurtlara, restoranlara hemen her yere girebilmektedirler. Peki, böcekler yaşam alanlarına nasıl girerler?

  • Binaların deliklerinden ve çatlaklardan girebilirler.
  • Evde beslenen bitkiler aracılığı ile girebilirler, bitkiler böceklenebilir. Bu böcekler yayılabilir.
  • Açık olan pençelerden içeri giren rüzgar aracılığı ile girebilirler.
  • Havalandırma deliklerinden girebilirler.
  • Pencereden, balkondan, kapıdan ve bacadan girebilirler.
  • Çanta, poşet ya da ayakkabılar aracılığı ile girebilirler.
  • Mutfak, banyo veya lavabo giderlerinden girebilirler.
  • Dışarıda gelen tüm oyuncak, bisiklet gibi eşyalar ile girebilirler.
  • Evcil hayvanlar aracılığı ile girebilirler.

Haşerelerden Nasıl Kurtuluruz?

Haşerelerden kurtulmak için yaşanılan yerde basit önlemler alınabilir; tablet halinde olan ilaçlar alınabilir, sık sık temizlik yapılabilir. Haşereler ile mücadele için yiyecekler kapalı kaplarda saklanabilir, kırıntılar sürekli süpürülebilir. Ama eğer yaşam alanı haşereler tarafından işgal edilmişse bu yöntemlerle haşerelerden kurtulmak mümkün olmayacaktır. Çünkü haşereler genel olarak çok çabuk çoğalma ve hızlı hareket etme özelliğine sahip canlılardır. Bu noktada haşere ilaçlama firmaları devreye girer. Gaziosmanpaşa haşere ilaçlama firması da haşerelerle mücadele eden ve kaliteli hizmetler veren firmalar arasındadır. Firma işinde uzman ekipleri ve kaliteli ilaçları ile ilaçlama yapmaktadır. Sağlık Bakanlığından gereken izin ve onayları alan firma ziraat mühendisler ile organize olarak çalışmaktadır. Bu sayede insan sağlığına zarar vermeden müşterilerinin haşerelerden kurtulmasına destek olmaktadır.

İlaçlama Nasıl Yapılıyor?

Her haşere cinsi için ayrı yöntemlerle ilaçlama yapılır. Ama genel olarak izlenen yol hemen hemen hepsinde aynıdır. Önce ilaçlama yapılacak yer için keşif yapılır. Bu keşif sorası haşere türü, miktarı ve yoğunluğu belirlenir. Buna göre de uygun ilaçlama yöntemi ve ilaç için karar verilmiş olur. Gaziosmanpaşa ilaçlama firması ilaçlama sonrasında olası haşere görülme riskine karşı tekrar aynı bölge için ilaçlama yaparak kesin olarak bölgeyi temizlemeyi garanti etmektedir. Günü her saati müşteri hizmetlerinden randevu alınarak müşterilere göre zaman ayarlaması yapmaktadırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir