guve-ilaclamaGüve görünüş olarak kelebeğe benzeyen kanatlı bir böcek türüdür. Güve böcekleri yaşadığı ortamlara göre farklı maddeler ile beslenme sağlarlar ve farklı isimlerle anılırlar. Vücut yapısı olarak, tüylü ve mat bir yapıya sahip olmaları güveleri kelebeklerden ayıran en önemli özelliktir. Güve ilaçlaması konusunda her zaman İstanbul halkının yanında olan ve modern yöntemlerle 20 yıllık geçmişiyle sektörde öncü bir firma olan İstanbul böcek ilaçlama firmamız en kaliteli hizmeti sunmaktadır. Güvelerin özelliklerine dair araştırma yaptıran firmamızın bulguları şu yöndedir:

  • Güveler beslenmek için insan ya da hayvan kanına ihtiyaç duymayan güve böcekleri, beslenmek için tahıl ürünleri, kumaş, kâğıt, odun gibi maddeler ile de beslenme sağlayabilirler.
  • Genellikle kül renginde olan ve baş kısımlarında 2 adet antenleri bulunur.
  • Ambarlarda, depolarda, kilerlerde, odun depolarında, kömürlüklerde yaşayan güve böcekleri, karanlık ortamlarda yaşarlar.
  • Güve ev içlerinde en çok perdeler üzerinde görülür.
  • Bazı güve türleri beslenmelerini yünlü ve tüylü eşyaları kemirerek de beslenme sağlayabilir.
  • En çok bilinen güve türleri arasında deri güvesi, tahıl güvesi, odun güvesi, halı güvesi gibi güve türleri en çok rastlanılan güve türleridir.

Güve türlerinin zararları:

  • Güvelerin yaşam alanlarına göre değişmektedir.
  • Tahıl güveleri, ambar ve depolarda saklanılan tahıl ürünlerini kemirerek talan edebilir.
  • Yün güvesi ise insanların eşyalarını kemirerek zarar verir.

Güve İle Mücadele

Güve İle Mücadele konusunda bireysel yöntemler son derece yetersiz ve ilkel kalmaktadır. Güve böceklerinden kurtulmak için mutlaka yaşam alanlarınızda özel ilaçlar ile bu böceklere müdahale etmeniz gerekmektedir. Ancak güve ilaçlama için dışarıdan alacağınız ürünler çoğu zaman tek başlarına yeterli olmamaktadır. Çünkü bir hayli inatçı ve koku konusunda hassas olan güve böcekleri ilacın kokusunu metrelerce öteden algılamaktadırlar. Ve bu şekilde saklanarak kendilerini koruyabilirler. Böylece yaptığınız ilaçlama güveler üzerinde yeterli etkiyi yapamayacaktır.

Güve İlaçlama Firmaları

Güve ilaçlama firmaları her biri farklı yöntem önermekte ve asla kalıcı sonuçlar üretememektedir. Güveden kurtulmak için, böcek ilaçlama şirketlerinden güve ilaçlaması talebinde bulunmanız yeterli olacaktır. İstanbul böcek ilaçlama şirketimizden güve ilaçlama ve haşere ilaçlama konularında servis talebinde bulunabilirsiniz. Şirketimiz bunun yanında fare ilaçlama, akrep ilaçlama, pire ilaçlama hizmetlerde sunmaktadır. İstanbul böcek ilaçlama firmamız 7/24 aktif olan çağrı merkeziyle her türlü haşere için ilaçlama hizmeti sunmaktadır. Bunun yanı sıra merak ettiklerinizi sorabileceğiniz bir de danışma hattına sahiptir. Daha detaylı bilgi için şirketimizi arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir