karinca-ilaclamaKarınca, dünyanın en çalışkan canlısıdır. Ortalama büyüklükleri 2-3mm olan karıncaların yüzlere türü bulunur. Vücut yapısı olarak baş, göğüs ve karın bölümlerinden oluşan karıncaların, türlerine göre farklı renkleri vardır. Toprak içlerine ve ağaç kovuklarına yaptıkları yuvalarında yaşayan karıncalar, yeryüzünün her kıtasında yaşarlar. Günlük hayatımızda en çok karşılaştığımız canlılar olan karıncalar, genellikle insanları ısırmazlar. Çalışanlığıyla bilinen bu haşere türünün zararları da bir hayli çok. Karıncaların toplu halde eve yayılması hemen herkesin yaşadığı bir durumdur. Karıncalar özellikle sıcaklıkların yükselmesiyle beraber yoğunluk kazanır. Haşere türü içinde en çalışkan tür olarak belirtilen karıncalar çok hızlı bir şekilde çoğalarak yayılır. Böyle durumlarda profesyonel bir ilaçlama firması ile çalışıp karıncalardan kısa bir sürede kurtulabilirsiniz.

Karınca İle Mücadele

Karınca İle Mücadele, toplu halde yaşayan karıncalar, yeryüzünün en kalabalık yaşayan canlılarıdır. Karınca, gününün 20 saatini çalışarak geçirir. Karıncaların en önemli özelliği koloniler halinde yaşamaları ve yardımlaşmalarıdır. Bir yiyecek bulduklarında diğer karıncalara haber verip, toplu halde yiyeceği yuvalarına taşırlar. Kendi ağırlıklarının yüzlerce katı daha ağır olan maddeleri taşıyabilen karıncalar, günlerce yürüyebilirler.

Ev içinde en çok görülen canlılar olan karıncalar, ev içlerinde buldukları yiyeceklerle ve yerlere dökülen kırıntılar ile beslenme sağlarlar. Karınca ile mücadele, kalabalık halde yaşayan bu haşere türü yiyeceklerin içine girerek taşıdıkları bütün mikropları bulaştırarak salgın hastalıklara yol açar. Bulaşıcı hastalıklara sebep olan karınca türleriyle bireysel mücadele sonuç vermediği gibi karıncaların daha hızlı yayılmasına sebep olur. Karınca ile mücadele için irtibat numaralarımızdan 7/24 arayabilir, ekibimizden destek alabilirsiniz.

Karınca İlaçlama Nasıl Yapılır?

Karınca İlaçlama Nasıl Yapılır? Karıncalar en çok mutfak, banyo, lavabo, mutfak dolabı ve buzdolaplarının çevresinde görülür. Karıncalardan kurtulmak için, marketlerden alınan kalitesiz ve etkisiz karınca ilaçları ile karıncalarla mücadele etmek bir sonuç vermez. Profesyonel ilaçlama şirketlerinden karınca ilaçlaması konusunda destek almak gereklidir. İstanbul Haşere İlaçlama şirketi olarak, karınca ilaçlamasında jel ve tebeşir tarzı ilaçlarımız ile evinizi terk etmeden etkili çözümler sunuyoruz. Yasal çalışan ilaçlama servisimizi arayarak, karınca ilaçlama talebinde bulunmanız durumunda karıncalardan kesin olarak kurtulursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir