kene-ilaclama

Kene, kan emerek beslenen bir haşere türü olup, son yıllarda ülkemizde birçok insanını ölümüne neden olan tehlikeli bir böcek türüdür. Vücut yapısı yassı olan, kene haşerelerinin baş kısımları vücutlarından daha küçüktür. Özellikle kırsal bölgelerde yetiştirilen büyükbaş hayvanların üzerinde sıkça yaşayan kene böceklerinin zararlı ve zararsız türleri yaşamaktadır. Keneler kan emen haşereler oldukları için çok tehlikeli haşerelerdir. Hastalıklı bir canlıdan aldıkları pis kanı diğer canlılara bulaştırarak ölüme bile neden olabilen keneler, son yıllardan ülkemizde birçok insanın ölümüne neden olan Kırım Kongo Kanamalı ateşi hastalığının oluşması neden olan canlılardır. Kenenin görüldüğü yerlerde profesyonel ilaçlamanın vakit kaybedilmeden yapılması ile keneler daha yayılmadan kontrol altına alınmalıdır. Kene ile mücadele için irtibat numaramızı arayabilir, ekibimizden destek alabilirsiniz.

Kene İle Mücadele

Kene İle Mücadele, özellikle yaz aylarında kırsal alanlarda ve piknik alanlarında çok görülen kene, bu bölgelerde dolaşan insan ya da hayvanların üzerine konar ve baş kısmını deri içerisine sokarak kan emmeye başlar. Esnek vücut yapısına sahip olan kene, kan emdikçe şişer. Ayak yapıları tırtıklı olan kene haşeresi, kan emeceği canlının üzerine rahatlıkla tırmanır. Kene çiftleşme işleminin ardından yumurtalarını üzerinde yaşadığı canlının kılları arasında saklar. Kene yavruları ilk doğduklarında 6 bacaklı iken ergin bir kene olduklarında 8 bacaklı olarak yaşamlarını sürdürürler. Kene ile mücadele bireysel olarak mümkün olmadığı gibi çok da tehlikelidir. Kene ile mücadelede profesyonel ekibimizden destek alınarak yapılmalı, keneye temastan kesinlikle uzak durulmalı. Kene ile mücadele için ekibimizden destek alabilir, hayatınızı tehdit eden haşere türünden kısa bir sürede kurtulabilirsiniz.

Kene Sokması

Kene sokması, çok tehlikeli bir durum olup, kesinlikle uzman bir destek almadan deriden çıkarılmalıdır. Kene deriden çıkarılırken ince olan baş kısmının kesinlikle kopmaması gerekir, bunun için sağlık kuruluşlarında özel jeller ve aletler kullanılmaktadır. Kene haşeresinden kurtulmak için ilaçlama şirketlerince kene ilaçlaması yapılması gerekir. İstanbul Haşere İlaçlama şirketimiz, İstanbul ve ilçelerinde mesafe ve mekân ayrımı gözetmeksizin en ekonomik ve en garantili kene ilaçlama hizmetini sunmaktadır. Kene İlaçlama işlemini yetkililerin haricinde yapmak riskler oluşmasını sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir