kertenkele-ilaclamaKertenkele, dünya üzerinde birçok türü bulunan, suda ve karada yaşayan türlere sahip canlılardır. Yaklaşık 3000 türü bulunan kertenkelelerin, yaşam alanlarına ve türlerine göre renkleri ve özellikleri değişmektedir. Genellikle renkleri yeşil olan kertenkelenin, Bukalemun gibi renk değiştiren türleri de vardır. Pütürlü vücut yapısına sahip olan kertenkelenin, güçlü tırnakları vardır. Bu güçlü tırnaklar nedeni ile düz duvarlara bile rahatlıkla tırmanabilirler. Uzun kuyrukları ve 4 tane bacakları olan kertenkele canlısının, en önemli özelliklerinden birisi kuyruklarının kopma durumunda bile bir süre sonra yeniden çıkmasıdır.

Kertenkele ile Mücadele

Kertenkele ile mücadele yolları arıyorsanız, bu noktada elinizi çabuk tutmalısınız. Beslenme şekilleri türlerine değişen kertenkelelerin, etçil ve otçul beslenen türleri yaşamaktadır. Güneşli ve sıcak havaları seven kertenkeleler, sık sık güneşlenmek amacı ile duvarların ve taşların üzerine çıkarlar. Yuvalarını toprak içlerine açtıkları oyuklara ve duvarlarda oluşmuş deliklere yapan kertenkeleler, yaz aylarında aktif olarak yaşarlar. Kertenkele canlılarının, tropikal ormanlarda yaşayan Bukalemun ve İguana gibi türleri de yaşamaktadır. Kertenkelelerin İguana ve Bukalemun gibi türlerinin en önemli özelliklerinden birisi de sürekli renk değiştirmeleridir. Birçok türü zehirsiz olan kertenkele türlerinin zehirli olan türleri de vardır. Kertenkele genellikle insanları ısırmaz hatta insanlardan kaçarlar. Kertenkelelerden kurtulmak profesyonel ilaçlama şirketleri ile temasa geçip, kertenkele ilaçlaması yaptırmalısınız. Kertenkele ilaçlaması için Yeşil Bursa böcek ilaçlama şirketimizi arayarak günün her saati kertenkele ilaçlaması ve tüm haşere ilaçlamaları hakkında destek alabilirsiniz.

Kertenkele İlaçlama Fiyatları

Kertenkele ilaçlama fiyatları şirketimizin bünyesinde ekonomik fiyatlara sahip olabilirsiniz. İlaçlama fiyatları şirketimiz bünyesinde oldukça uygundur ve bütçenizi hiç sarsmaz. Kaliteli ve % 100 garantili ilaçlama için şirketimizin çağrı merkezini arayabilirsiniz. Kertenkele İlaçlama fiyatları şirketimizde belli koşullar öne sürülerek hesaplanmaktadır. İlaçlama yapılacak olan alanlarda öncelikle;

  • Mekanın yer büyüklüğü yani metrekaresi önemli bir etkendir.
  • İkinci olarak bu mekanda bulunan kertenkele haşere türünün yoğunluğu,
  • Ve son olarak bu alanda kullanılacak olan ilaç miktarı, ilaçlama fiyatlarının belirlenmesinde aktif olarak rol oynamaktadır.

İlaçlama yaparak yaşam alanlarınızı kertenkeleden kolayca arındırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir