Örümcek yaşam alanlarımızda özellikle duvar köşelerinde ve dolap arkalarında ağlar örerler.  Örümcek, zehirli ve zehirsiz türleri olan çok ayaklı bir canlı türüdür. Toplam 8 bacağı bulunan örümceklerin boyları türlerine göre değişir. Beslenmelerini doğal ortamlarda yaşayan böcek türleri ile sağlayan örümcekler avlarını ağ örme sistemi ile yakalarlar. Dünya üzerinde hiçbir canlıda bulunmayan ağ örme özelliği sadece örümcekler için geçerli olan bir özellik olup, bilim adamları bile halen örümcek ağının gizemini çözememişlerdir. Örümcekler, ev içinde ve dışarılarda gezindikleri için dışarıdan yaşam alanlarımıza sürekli mikrop taşırlar. Aynı zamanda örümcek ağları da, toz ve bakterilerin birikmesine neden olmaktadır.

Örümcek ile Mücadele

Örümcek ile mücadele önemlidir. Örümcekler ağlarını insanların ulaşamayacakları yerler olan duvar köşelerine, ağaç dallarının arasına, kayalıkların yüksek yerlerine kurarlar ve yapışkan özelliği olan ağlarına yapışan canlıları yiyerek beslenme sağlarlar. Dünya üzerinde yüzlerce türü bulunan örümceklerin, çok zehirli olan türleri bir insanı birkaç saat içerisinde öldürebilir. Örümcek zehri, örümceğin türüne ve yaşam alanına göre değişmektedir. Sıcak ortamlarda yaşayan örümcek türleri, diğer türlere göre daha zehirlidir. Örümceğin 8 bacağının haricinde baş kısımlarında his bacağı denilen bir bacakları daha vardır. Örümcek bu bacağını hem yürümek, hem de üremek için kullanır. Örümcekler her üremelerinde ortalama 400 yumurta yapar. Örümcek türlerinden kurtulmanıza olanak sağlayacak tek uygulama yöntemi Örümceklere karşı profesyonel ilaçlama yaptırmaktır.

Örümcek İlaçlama Fiyatları

Örümcek ilaçlama fiyatları İstanbul ilaçlama şirketimizde oldukça ekonomiktir. İlaçlama fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişiler şirketimizi arayarak ilaçlama fiyatları hakkında detaylı bilgi ve destek alabilir. Örümcek ısırması çok tehlikelidir. Bu nedenle ev içlerinde bol sayıda örümcek görülmesi durumunda kesinlikle el ile müdahale edilmeden acilen bir ilaçlama şirketi ile temasa geçilip, örümcek ilaçlama talebinde bulunmaktadır. Örümcek ilaçlama konusunda İstanbul ili ve tüm ilçelerinde yıllardır profesyonelce böcek ilaçlama hizmeti sağlayan İstanbul böcek ilaçlama şirketimizden örümcek ilaçlama talebinde bulunabilirsiniz. İstanbul böcek ilaçlama şirketimiz etkili ilaçları ve uzman ilaçlama servisi ile ev ve işyerlerinizde uygulayacağı örümcek ilaçlama uygulaması ile sizleri bu zararlı canlılardan kurtaracaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir