pire-ilaclama

Pire İlaçlama yapımı en zor ilaçlama çeşididir. Çünkü pireler zıplayarak çok hızlı bir şekilde kaçabilir. Hareketini zıplayarak sağlayan ve canlılardan kan emerek beslenen bir haşere olan pire binlerce türü vardır. Ve yaşadığı canlının türüne göre farklı isimlerle anılır. En çok bilinen pire türleri arasında kedi piresi, köpek piresi, fare piresi, su piresi, kum piresi, pamuk piresi vardır. Pire daha çok hayvanlar üzerinde yaşarken insanlar üzerinde çok fazla yaşamaz, sadece kan emerek beslenmesini sağlar ve konakçısını terk eder. Hareketlerini zıplayarak sağlayan pireler, yaklaşık 15cm dikey ve yatay olarak zıplayabilir. Pire ısırması sonucu insanlara birçok tehlikeli hastalık bulaşabilir. Pireler sürekli kan emen canlılar olması nedeniyle hastalıklı bir canlıdan aldıkları pis kanı diğer canlılara bulaştırabilirler. İstanbul böcek ilaçlama firmamız tarafından son derece modern yöntemlerle yapılan pire ilaçlama sonrasında bu zararlı canlılardan tamamen kurtulabilirsiniz.

Çok hızlı üreyen ve çok sayıda yumurta yapan pireler, haşereler arasında en hızlı üreyen haşerelerdendir. Özellikle sıcak havalarda ve ortamlarda daha sık çoğalan pireler ile mücadele etmek çok zordur. Pire ile mücadele konusunda uzman ilaçlama şirketlerinden destek alınması gereklidir. Kalitesiz pire ilaçları ile ilaçlama yapmak pirelerden kurtulmanız için yeterli olamayacaktır. Pireler bünyeleri güçlü canlılardır.

Pirenin Zararları

Pirenin zararları arasında ilk başta pire ısırması vardır. İstanbul böcek ilaçlama firmamızın araştırma ekiplerince yapılan çalışmalar sonucu pirelerin çeşitli özellikleri ve zararları şu şekildedir:

  • Aktif olarak virüs taşıyan pire, vücutta sürekli olarak kaşıntıya sebep olduğundan, son derece rahatsız edicidir.
  • Pire ısırması sonucu insanların vücutlarında kızarıklık ve kabarma görülür, şiddetli kaşıntı hissedilir.
  • Isırdıkları yerden insanlara ve hayvanlara mikrop bulaştırabilirler.
  • Kedi ve köpek gibi evcil hayvanların tüyleri arasına gizlenerek yuva yapan bu haşereler, hayvanlara ciddi zararlar verirler.
  • Kapalı alanlarda, koltuk, yatak, giysi dolabı gibi alanlara girerek eşyalarımıza da mikrop bulaştırırlar.

Pire İle Mücadele

Pire ile mücadele, insan ve hayvanların sağlığı açısından son derece önemlidir. Genellikle geceleri aktif olan ve yünlü eşyalar içerisinde yuva yapan bu pirelerden kurtulmak için profesyonel yardım almak son derece önemlidir. Pireleri yok etmek için detaylı bir pire ilaçlaması yapılması gereklidir. Dayanıklı bir haşere olan pire, yüksek sıcaklıkta dahi ölmediği gibi küçük yapılı bir canlı olduğundan bireysel olarak da mücadele edilmesi mümkün değildir. Özellikle yaz aylarında çok hızlı bir şekilde çoğalan ve kapalı alanları istila eden bu haşerelerden kurtulmak sanıldığı kadar kolay değildir. Pire ilaçlamada Buharlama ya da püskürtme tekniği kullanılmaktadır.

Pire İlaçlama Fiyatları

Pire ilaçlama fiyatları İstanbul genelindeki bütün ilçe ve semtlerde aynıdır. Hizmetlerimiz gezici servislerimiz sayesinde sokak sokak insanlara ulaşabilmektedir. Sağlık bakanlığı onaylı yetkinlik belgesiyle İstanbul böcek ilaçlama firmamız 7/24 hizmet veren çağrı merkezimizle irtibat kurabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir