Sultangazi-bocek-ilaclama-firmasiEvlerde ve işyerlerinde en sık rastladığımız fareler, kemirgen familya alt türüne sahiptir. Bu zeki canlılar kıvrak yapıları ile en dar alanlardan kolayca sıyrılarak yolculuklarına devam eder. Onlar için önemli olan uygun yaşam koşulları bulmaktadır. Bu yaşam koşullarının en önemlileri ise beslenerek konaklayabilecekleri bir barınağa sahip olmaları. Bunun en uygun koşulunu oluşturan ise evlerimiz olmaktadır.

Fareler kendi aralarında çeşitli türlere ayrılır. İnsanlar için tehlikeli olanı her ortama kolayca adapte olan ve genellikle kanalizasyon sistemini takip ederek evlere de giren sıçanlardır. Bu kemirgenler milyonlarca mikrop ve mikroorganizma taşıyarak insanlar için büyük tehlike oluştururlar. Orta Çağ´da milyonlarca kişinin ölümüne sebep olan vebanın yanında verem, sıtma, iltihap hastalıkları gibi farklı ölümcül sonuçlara kadar yol açabilmektedirler. Bulundukları ortamda çabuk üreyen bu canlılara karşı en etkin müdahaleyi Sultangazi fare ilaçlama firmamız yapmaktadır ve size bu konuda büyük yararlar sağlar.

Evlerimize Nerelerden ve Neden Girerler?

Fareler yaşam alanlarımıza diğer böcek ve haşerelere göre çok daha kolay girebilen kemirgenlerdir. Üstün koku alma güdüleriyle ev ortamlarında yayılan taze besin maddelerinin kokularını duyumsayan fareler, özellikle buraları tercih ederler. Fare zararlarının önüne geçilmesi için fare ilaçlama yapan uzman bir firmadan hizmet almak en akıllıca tercih olacaktır.

  • Bu kemirgenler elastik bir yapıya sahiptir. Bundan dolayı kanalizasyondan yol alan fareler, apartman, ev ya da herhangi bir ortam kullanım alanının tesisat sistemlerinden ya da havalandırma boşluklarından kolayca geçerek açık bir alan bulduğu anda ortama girebilmektedirler.
  • Fareler daha çok besin ihtiyacını karşılamak için evlerimize girerler. İnsanların besin maddelerine ortak olur, aynı zamanda sert eşyaları dahi güçlü dişleriyle kemirerek zarar verir.
  • Fareler ayrıca açık kapı, pencere, duvar çatlağı ya da deliklerden de girebilirler.

Kemirgenlere Karşı Erken Önlem Alın

Evlerinizde gördüğünüz bir fare, aynı ortamda daha birçok fare olduğunun kanıtı olabilir. Bunu ısırılmış yiyeceklerden ve kemirilmiş eşyalardan da anlayabilirsiniz. Fareler oldukça zeki kemirgenlerdir. Dolayısıyla amatör bir kurtulma girişimi bunları köklü olarak yok etme olanağı sağlamaz. Bu alanda size yardım edecek etkin ve Sultangazi ucuz ilaçlama firmaları yardımcı olacaktır. Evde fare görüldüğü anda zaman kaybetmeden bizimle irtibat kurabilirsiniz. Bu kemirgenlerin yaşam alanlarınızdan uzak durmasını sağlamak için geliştirdiğimiz etkili ilaçlama ve tuzak yöntemleri ile etkili metotlar kullanmaktayız. Vakit kaybetmeden bize ulaşın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir