tahta-kurdu-ilaclamaTahta kurdu, tahta ve ahşaptan yapılmış eşyalar içerinde yaşayan ve tahta ile ahşapları kemirerek beslenen bir haşere türüdür. Vücutlarının dış kabuğu çok sert olan ve 6 tane bacağı olan tahta kurdu haşeresi, ortalama 2–3 mm boyunda olup, türlerine göre boyu değişen haşere türleridir. Tahta kurdu haşereleri, yuvalarını ahşap ve tahta eşyaların içlerine açtıkları oyuklara yaparlar. Ağız yapıları çok güçlü olan Tahta kurdu haşereleri bu özellikleri nedeni ile sert maddelerden oluşan eşyaları bile rahatlıkla kemirebilirler.

Tahta Kurdu ile Mücadele

Tahta kurdu ile mücadele uzman şirketler aracılığı ile yapılmalıdır. Tahta kurdu haşeresi, ev içlerinde koltuk takımı, yatak odası takımı ve mutfak dolaplarının içlerine yerleşir. Zamanla bu eşyaları kemirerek beslenme sağlayan tahta kurdu haşereleri, belli bir zaman sonra bu eşyaları kullanılmaz hale getirirken aynı zamanda insanlara da maddi zararlar verirler. Tahta kurdu böceklerinin halk arasında farklı isimleri vardır. Bu isimlerden bazıları ağaç haşeresi, mobilya böceği, ahşap kurdu, ahşap böceği, mobilya haşeresi, ağaç kemiren, ağaç delen, mobilya kurdu ve ağaç kurdu gibi isimleri vardır. Özellikle geceleri sessiz ortamlarda, Tahta kurdu haşerelerinin eşyaları kemirme sesi rahatlıkla duyulabilir. Tahta kurdu haşerelerinden kurtulmak zordur, çünkü yuvalarını tahta eşyalar içerisinde ulaşılamayacak yerlerine yaparlar. Bu nedenle tahtakurusu haşereleri ile mücadele etmek oldukça zordur.

Tahta Kurdundan Kurtulmanın Yolları

Tahta kurdundan kurtulmak için yapılması gereken en etkili çözüm, ilaçlama şirketlerine ulaşılarak tahta kurdu ilaçlama talebinde bulunmaktır. Fakat tahta kurdu ilaçlama hizmeti almak için dikkat edilmesi gereken nokta şudur. Tahta kurdu ilaçlaması yapacak olan ilaçlama şirketinin profesyonel ve yasal çalışan ilaçlama şirketi olmasına dikkat edilmelidir. Kalitesiz yapılan tahta kurdu ilaçlaması ile etkili bir sonuç alınamayacağı gibi hem zaman hem de para kaybına neden olmaktadır. İstanbul böcek ilaçlama şirketi olarak sizlere en garantili ve en güvenilir tahta kurdu ilaçlama hizmetini sağlamaktayız. İstanbul Böcek ilaçlama servisimizden günün her saati tahta kurdu ilaçlama ve her türlü böcek ilaçlama hizmeti alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir