tahtakurusu-490x252Tahtakurusu, kan emerek beslenen haşere türlerinden biri olan küçük yapılı böceklerdir. Ortalama 1 cm boyunda olan tahtakurusu haşereleri vücut yapısı olarak oval şekildedir. Kafa yapısı küçük, vücut yapısı büyük olan tahtakurusu haşeresi, kan emdikçe şişer. Tahtakurularının en önemli özelliği emdiği kanı uzun süre bünyelerinde taşımaları nedeni ile yaklaşık 500 gün beslenmeden yaşayabilmeleridir. Bu tehlikeli haşere türünün zararlarına karşı koymak için ilaçlama şirketimizi her daim arayarak ilaçlama hizmeti satın alabilirsiniz.

Tahtakurusunun Neden Olduğu Hastalıklar

Tahtakurusunun neden olduğu hastalıklar ve bu hastalıklara karşı korunmak için ilaçlama hizmeti satın almanız gerekmektedir. Kan emerek beslenen tahta kurusu, sürekli farklı canlılardan kan emmeleri nedeniyle hastalık bulaştırma riski olan haşerelerdir. Tahta kurusu ısırması sonucu insanlara bulaşan hastalıklardan bazıları; B.Recurrentin, alerjik resaksiyonlar, Bacillus anthracis, pasteurella pestis, M.Leprae gibi hastalıklardır. Genellikle geceleri aktif olan tahta kurusu haşeresi, özellikle gece uyku halinde olan insanları ısırır ve kanını emer. Tahta kurusu ısırığı gece uyku halinde olan insanlar tarafından fark edilmez, bunun nedeni tahta kurusu böceğinin ağzında salgıladığı sıvıdır. Tahta kurusu ısırması sonucu ısırılan bölgede kızarıklık ve şişlik görülür, aşırı kaşıntı hissedilir.

Tahta Kurusu En Çok Hangi Alanlarda Bulunur?

Tahta kurusu ev içlerinde koltuk takımı ve koltuk dikişleri, elbise dolapları, yataklar ve ahşap eşyalar içerisinde yaşayarak ve çoğalarak yaşarlar. 1 günde ortalama 5 kere kana emen tahta kurusu haşeresi ile mücadele etmek çok zordur. Tahta kurusu ilaçlaması amatörce ve kalitesiz ilaçlar ile yapılırsa, ilaçlama yapan kişi ve çevresindekilerin hayatı tehlikeye girebilir.  Bu nedenle tahta kurusu ilaçlama hizmeti almak için profesyonel ve sağlık bakanlığı onaylı tahta kurusu ilaçlama şirketlerinden yardım isteyiniz. İstanbul böcek ilaçlama şirketimiz, İstanbul’da ve ilçelerinde tahta kurusu ilaçlama ve her türlü böcek ilaçlamalarında etkili yasal ilaçları ve uzman personeli ile güvenilir tahta kurusu ilaçlama hizmetini sağlamaktadır. 7/24 kaliteli hizmet ve % 100 garantili ilaçlama için şirketimizi arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir