fungus gnatTatarcık, kan emerek beslenme sağlayan ve görünüş olarak sivrisineğe benzer kanatlı bir sinek türüdür. Sivrisineklerden farklı olarak vücut yapıları daha mat ve tüylü olan tatarcık sineği, türlerine göre farklı büyüklükte olabilir. Özellikle karanlık mekânlarda, az ışık alan yerlerde, mağaralarda, bataklıklarda sıkça görülüler. Tatarcık sineğinin dişi olanı canlılardan kan emerek beslenme sağlarken, erkek tatarcık sinekleri bitki ve meyvelerin suları ile beslenme sağlar. Tatarcık sineği bulunduğu alana hızla yayılma ve insan sağlığına zarar verme özelliğine sahiptir. Tatarcık sineği ile mücadelede en etkili yol profesyonel ilaçlamadır. Tatarcık ilaçlama için İstanbul Haşere İlaçlama Şirketimizi arayabilir, uzman kadromuzdan destek alabilirsiniz.

Tatarcık Isırması

Tatarcık Isırması, tatarcık sinekleri, pis ortamlarda yaşamalarından dolayı insanlara hastalık bulaştırabilmeleri mümkündür. Tatarcık sokması nedeni ile insanlara bulaşan hastalıkların başında humma hastalığı gelir. Tatarcık ısırması sonucu ısırılan bölgede kızarıklık görülür ve kaşıntı hissedilir. Üremelerini yumurtlama yöntemi ile sağlayan tatarcık sinekleri, yumurtalarını nemli alanlara bırakır. Günün en çok akşam ve sabah saatlerinde görülen tatarcık sinekleri, hareketlerini gruplar halinde sağlar. Tatarcık sineği yayıldığı alanda hızla yayılan ve insan sağlığına zarar veren etkiye sahiptir. Tatarcık haşeresinin fark edildiği an vakit kaybetmeden profesyonel ilaçlama işleminin yapılması yok edilmesi gerekir.

Tatarcık İlaçlama Fiyatları

Tatarcık İlaçlama Fiyatları, birçok kişi tatarcık ile mücadelede daha etkili olduğunu düşündüğü geleneksel yöntemlerin daha ekonomik olduğunu düşünerek bireysel mücadeleye başvuruyor. Ancak bireysel mücadele ile haşerelerden kurtulmak mümkün olmadığı gibi haşerelerin hızlı bir şekilde yayılmasına ve ekonomik zarar sebep olur. Haşerelerle mücadele için ilaçlama yöntemleri uygulamasından fiyat belirlenmesi yapılırken bazı unsurlar belirleyici olur. Bunları sıralayacak olursak;

  • Haşerenin yayıldığı alanın metrekaresi
  • Haşerelerin alana yayılma yoğunluğu
  • İlaçlama sırasında kullanılan ilaç miktarı

Tatarcık ile mücadele etmek için, ilaçlama fiyatları ve uygulanacak yöntemler ile ilgili detaylı bilgi almak için firmamızı haftanın her günü 7/24 arayabilir, uzman kadromuzdan destek alabilirsiniz.

İstanbul Haşere İlaçlama şirketimiz müşterilerinden gelen talepler doğrultusunda hareket eden ve müşterilerin istediği saatte tatarcık ilaçlama, güve ilaçlama, kene ilaçlama ve diğer tüm ilaçlama hizmetlerini İstanbul ve İstanbul’un tüm ilçelerinde sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir