Termitler insanlar tarafından görüldükleri yerde beyaz karınca olarak adlandırılmışlardır. Ancak termitler bir karınca türü olmakla beraber karıncaların verebileceklerinden çok daha büyük zararlar vermekte ve uzman Entomolojistler tarafından son derece tehlikeli bulunmaktadırlar. Karıncaların yapabilecekleri sınırlıdır. Termitler ise asla sınır tanımazlar. Karıncalar pek çok insan tarafından sevimli bulunur. Öyle ki “Atom Karınca” karakteriyle çizgi film olarak bile sunulmuştur. Fakat termitler ne onlar kadar sevimlidir. Ne de çocuklara iyi şeyler öğütleyebilecek kadar iyidir. Son derece zararlı böcekler olan termitler Isoptera takımına ait olan 2000 civarındaki böcek türüne verilen genel bir isimdir. Çoğunlukla yaşam alanları tropikal iklimlerin olduğu coğrafyalardır. Ancak Türkiye’de de çoğu yerde görülmektedirler. Topluluk hâlinde yaşamayı tercih ederler. Termitlerin yaşam alanları çoğunlukla ağaç gövdelerinde, kavuklarda, topraktan ya da dışkıdan yaptıkları yuvalardır.

İstanbul böcek ilaçlama firmamız tarafından Termitlere özel bir ilaçlama yapılmaktadır. Hızlı ve hareketli olan ve pek çok ilaçlamadan etkilenmeyen bu böcekler firmamızca modern yöntemlerle yok edilmektedir.

Termitlerin Zararları

Termitlerin Zararları arasında son derece ürkütücü şeyler bulunmaktadır. Bunlardan en ilginci ise koloni halindeki bir termit topluluğu ahşap bir yapıyı bile un ufak edebilecek güce sahiptir. İşte Termitlerin Zararları:

  • Ağaç gövdelerine delikler açarak zarar verirler
  • Ağaçtan yapılmış direklerde hasarlar bırakırlar.
  • Ahşap merdivenleri zamanla kullanılmaz hale getirebilirler.
  • Duvarlarda çamur tüpleri örerler.
  • Kapı kasaları gibi ahşap yüzeylerde oluşan çatlaklar.
  • Boyalarda kabarmalar,
  • Evlerde ya da işyerlerinde bulunan kâğıt, karton, mukavva gibi ürünler verdikleri zararların sadece bir kaçıdır.

Tüm yaşanan bu olumsuzluklara karşı en uygun fiyat garantisiyle hizmet veren İstanbul böcek ilaçlama firmamızdan termitler konusunda ilaçlama hizmeti talep edebilirsiniz.

Termitler İle Mücadele

Termitler ile mücadele ederken bireysel ve ilkel tüm metotları bir kenara bırakmanız gerekmektir. Çünkü her türlü çıkabilecek delik bulabilen bu böcekler ancak profesyonel uzmanlar tarafından ilaçlanabilir. Profesyonel ilaçlama hizmeti sunan İstanbul böcek ilaçlama firmamızı 7/24 arayarak merak ettiklerinizi sorabilir ve termitler ilaçlama hakkında bilgi alabilirsiniz. Firmamız en uygun ve ekonomik fiyatı sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir