yaban-arisi-ilaclamaYaban Arısı, kanatlı ve uçabilen bir canlı olup, kuyruk ucunda zehirli iğnesi bulunan bir canlıdır. Baş kısımlarında antenleri ve 6 tane bacakları olan arılar, hemen hemen dünyanın her yerinde görülebilirler. İnsanlar için çok faydalı olan balın oluşumunda en önemli unsur olan arıların, yaban arısı gibi insanlara zararı olan türleri de vardır. Yaban arısının sokması durumunda kişi üzerinde ciddi reaksiyonlar oluşabilir hatta ölümle sonuçlanabilir. Yaban arısı ile mücadelede bireysel önlemler oldukça tehlikelidir. Yaban arısının görüldüğü yerlerde zaman kaybetmeden profesyonel ilaçlama firmamız, İstanbul Haşere İlaçlamayı arayabilir, ekibimizden destek alabilirsiniz.

Yaban Arısı İle Mücadele

Yaban Arısı İle Mücadele, koloniler halinde kovanlar içerisinde yaşarlar. Bu kovanların içerisinde her arının farklı görevleri vardır. Bu görevler kraliçe arı, savaşçı arı ve işçi arılar olarak 3’e ayrılır. Kraliçe arı kovan içerisinde sadece 1 tane bulunur ve kovanın lideridir. İşçi arılar ise bal üretimini sağlamakla, savaşçı arılar ise kovanın güvenliğini sağlamakla görevlidir. Bal arısının zehri, yaban arısına oranla daha azdır ve sadece kendilerini tehlikede hissettikleri anda sokarlar. Ama yine de arılar insanlar için birçok böcek ve haşereden farklı olarak, koruma altına alınmış canlılardır. Yaban arısı ile mücadele bireysel yöntemlerle sonuç vermediği gibi çok da tehlikelidir. Yaban arısının görüldüğü yerlerde yayılmalarına izin vermeden önlem almalı, profesyonel ilaçlama yöntemleri ile kontrol altına alınmalıdır.

Yaban Arısı İlaçlama Fiyatları

Yaban Arısı İlaçlama Fiyatları, Arılardan kurtulmak için amatörce yapılan ilaçlamalar çok tehlikelidir. Kesinlikle bir ilaçlama şirketinden arı ilaçlama konusunda destek alınmalıdır. Arı ilaçlama uygulaması, kesinlikle profesyonel çalışan, deneyimli ilaçlama şirketlerinin işidir. İstanbul Haşere İlaçlama Şirketimiz uzman kadrosu ve başarılı ekibiyle faaliyet alanını genişleten, işinde öncü firmalardan biri olmuştur. Yaban arısı ilaçlama fiyatları oluşturulurken 3 unsura bakılarak bir fiyat belirlemesi yapılır. Bunlar;

  • Haşerenin yayıldığı alanın metrekaresi
  • Haşerenin yoğunluğu
  • İlaçlama sırasında kullanılacak ilaç miktarı

Yaban Arısı Sokması

Yaban Arısı Sokması, etkili zehre sahip olan yaban arıları, yapı olarak bal arılarından daha büyüktür ve siyah renklidir. Yaban arıları toplu halde saldırdıkları bir insanı birkaç saat içerisinde öldürebilirler. Ayrıca yaban arıları bal yapmayan arılardır. Arı zehrine karşı alerjisi olan kişilerde arı sokması çok tehlikeli sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle arı sokmasına maruz kalan kişilerin acilen en yakın sağlık kuruluşuna müracaat etmeleri gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir