yilan-ilaclamaYılan sürünerek hareket eden, uzun yapılı ve birçok türü zehirli olan tehlikeli bir canlıdır. Kanatları olmayan yılanların ayakları da yoktur. Binlerce türü bulunan yılanların zehirlerinin etkisi ve boyları türlerine ve yaşam alanlarına göre değişmektedir. Yılan türleri arasında 1–2 metre boyunda olana türler olabildiği gibi, 10-15 metre boyunda olan türleri de vardır. Sıcak ve güneşli havaları seven yılanlar bu tür havalarda güneşlenmek için açık alanlara ya da bir kayalık üzerine çıkarak güneşlenirler. Ayrıca sıcak iklimlerde yaşayan yılanların zehirleri daha etkilidir. Örnek vermek gerekirse, çöl ortamında yaşayan yılan türleri, nemli ortamlarda yaşayan yılan türlerine göre daha etkili zehre sahiptir.

Yılan İle Mücadele

Yılan ile mücadele konusunda ilaçlama şirketimiz hizmet vermektedir. Yılan farklı bir yapıya sahiptir. Ağızlarında çatallı bir dil ve zehirli 2 diş bulunan yılanlar, yaşam alanlarına göre farklı canlılar ile beslenme sağlarlar. Karada yaşayan yılan türleri kurbağa, kuş, tavşan, tavuk, fare gibi canlılar ile beslenirken, suda yaşayan yılan türleri balık ve balık yumurtaları ile beslenme sağlar. Esnek vücut yapısına sahip olan yılanlar, çok büyük canlıları bile yutabilirler. Yılan ile mücadele etmek için servislerimizde hizmet vermektedir. Balta girmemiş ormanlarda yaşayan, boyu 10 metrenin üzerinde olan yılan türleri yaşamaktadır. Yılda en az 1 defa deri değiştiren yılanların derileri çok değerlidir. Özellikle tekstil sektöründe kullanılan yılan derisinden cüzdan, çanta, ayakkabı gibi eşyaların yapımında kullanılır.

Yılan Zehri Öldürür mü?

Yılan zehri öldürür mü? Elbette zehirli olan yılanlar öldürür. Yılan türlerinin %99’u zehirli olup, zehirlerinin etkisi türüne ve yaşam alanına göre değişir. Yılan sokması bu nedenle çok tehlikelidir. Yılan ısırması sonucu ısırılan yere uygulanması gereken ilk müdahale, ısırılan yerin üst kısmından bir ip ile bağlamak ve kan akışını yavaşlatmak gereklidir. Yılan ile karşılaşılması durumunda acilen profesyonel çalışan ve yılan ilaçlama konusunda deneyimli ilaçlama şirketlerinden yardım istenmelidir. Yılan ilaçlamasında farklı ilaçlama uygulaması kullanılmalıdır. İstanbul ilaçlama şirketimiz, yıllardır yılan ilaçlama konusunda hizmet vermekte olan bir şirket olup, Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçları ile İstanbul ilçelerinde yılan ilaçlama hizmetini uygun fiyatlarla sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir